Ev Tadilatı, Ofis Tadilatı

Boya Badana Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni taşındığımız bir evde, dekore etmek istediğimiz bir alanda yenilemek ve tadilat etmek istediğimiz evlerde ilk olarak başvurduğumuz işler kesinlikle boya badana işleridir. Yazımızda, Boya Badana Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir birlikte inceleyeceğiz.

Boya Badana Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boya Badana Yaparken Dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunmaktadır. Falsosuz bir programa sahip olduğunuzdan iltimat etmek için bu İpuçlarını okuyun. Biraz hazırlık çalışması yap. Sonunda size çok çok baş ağrısı ve temizlik kazandırabilir. Damlamaları ve sıçramaları önlemek için zeminleri ve mobilyaları damla bezlerle örtün.

boya teknikleri

Küçük Oda Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Kapı kollarını plastikle sarın ve kaplamanın kenarlarına bantlayın. Prizi ve anahtar kapaklarını çıkarın. Boyama, evinizin nasıl göründüğü konusu ile ilgili büyük bir ayrım yaratabilir ve yapabileceğiniz en ucuz ev geliştirme projelerinden biridir. Kendiniz yapabilirseniz size çok para kazandırabilir. (Ve bu, yeterli vakte ve sabrına sahip olmaları koşuluyla, pek çok insanın yapabileceği birkaç DIY projesinden biridir). İç duvarlarınız boyandıktan sonra, extra boyanın bir kısmını bir kavanoza kaydetmeyi unutmayın. Boyayı rötuşlama vakti geldiği vakit, her şey hazır olacak. Sadece boyayı sallayın ve pamuklu çubukla yahut ufak bir fırça ile lekeleyin. Mükemmel bir şekilde eşleşen rötuş boyası olmadan, burada ve orada bir dab gerektiğinde elinizde bir ikilem olacaktır.

Boya Badana Yaparken Dikkat etmelisiniz. Bantlama, pak kenarlara ve cilalı bir yüzeye sahip olmanızı sağlar. Kanamayı önlemek için bandı süpürgeliklerin ve pencerelerin çevresine iyice kapattığınızdan güvenilir olun. Duvarları ve/yahut tavanları boyamadan evvela yıkamak çok önemlidir. Bir silindirin en iyi cihaz olduğu vakitler vardır ve bir boya fırçası kullanmanın daha iyi olduğu vakitler vardır. Birçok değişik fırça türü vardır ve boyadığınız yüzey ve kullandığınız boya türü için en iyi fırça cinsini satın alabilmek için yatırım yapmaya değer.

Temizliğe gereksinimleri varmış gibi görünmeyebilirler, fakat öyle. Boya pak bir yüzeye uygulandığında daha iyi görünür ve kalır. En ufak toz parçacıkları dahi en iyi neticelere müdahale edebilir. Birçok do-it-yourselfers bununla mücadele ediyor. Boya nasıl biliyor olur, fakat renk seçimi de iyi değildir. Genellikle birinin evine baktığınızda ve olağanüstü göründüğünü düşündüğünüzde, fazlası vakit doğru gölgeyi seçmelerine yardımcı olmak için bir dekoratör yahut profesyonel bir görsel şirketi ile çalıştılar. Astarı katiyen atlamayın. Astar, boyaya yapışması için iyi bir yüzey verir ve belirlediğiniz rengi meydana çıkarmaya yardım edebilir. En boyalar anımsamak basit kılan kimse, içine boya ve astar birleştirmek.

Boya Badana Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seramik Fayans Tadilatı Nasıl Yapılır?

Boya tamamıyla kurumadan bandı çıkarın. Beklerseniz, kurutulmuş boya soyulabilir. Hiç boyamayı bitirdiniz ve duvarlara yapışan toz parçacıklarını yahut saçları ayrım ettiniz mi? Yoksa dalgalı aşikar alanlar mı buluyorsunuz? Boyamaya başlamadan evvela duvarları temizleyerek bunun olmasını önleyebilirsiniz. İlk olarak, duvarların üzerinden bir vakum çalıştırın. Daha sonra bir galon ılık suyu iki bardak sirke ile karıştırın ve bir bezle yıkayın. Köşeleri ve süpürgelikleri hatırlayın. Üçüncü duvarı boyamayı bitirdiniz ve ev streçindesiniz, fakat boya kutusu boş çalışıyor. Kimse projenin ortasında mağazaya koşmak ve boya ile kaplanmak istemiyor.

Ölçümleri alın ve doğru ön görü edin. Bir galon boya karakteristik olarak 400 feet Kare kaplar. Daha sonra gelecekteki rötuşlar için tahmininize extra ekleyin. Boya projeniz için ne kadar boya ve astara gereksiniminiz olacağını kestirmek için boya Hesaplayıcımızı kullanın. Not: ilk seyahatinizde bütün boyayı alabilmek dahi iyi bir fikirdir, zira değişik vakitlerde karıştırılırsa renk azıcık değişik olur. Projeniz için doğru fırçayı kullanın. Lateks boya ile sentetik (naylon/polyester) kıllara sahip bir fırçaya gereksiniminiz olacaktır. Yağ bazlı boya için naturel kıllı bir fırça kullanın. Kalite bunun yanı sıra iyi bir programın anahtarıdır. İyi bir boya satın alırsınız, bu nedenden iyi fırçalar için azıcık daha çok harcayın. Doğru fırça tercih yardımcı Kılavuzu Satın Boyama Araçları denetim ediniz. Bir dış taraf boyası projesi yapıyorsanız, başlamadan evvela rutubet seviyelerini denetim ettiğinizden güvenilir olun. Yüksek rutubet, su bazlı boyaların kuruma zamanını yavaşlatabilir. Gerçekten nemli olacaksa, bir yahut iki gün beklemeyi düşünün.

Çimento Nedir?

Mevcut bir işi boyamaya hazırsınız. Ne ile çalıştığını bilmen lüzum. Yüzey yağ bazlı bir formülle işlendi mi? Üzerine lateks boya programa çalışırsanız, boya çatlar ve soyulur. Bu halde, yeni boyayı uygulamadan evvela yağ bazlı formülü zımparalamanız lazım olur. Emin değilseniz, yağ yahut lateks boya var mı? yahut mağazaya bir boya örneği alın ve boya departmanından birine problem. Astarı atlamayın. Astar, boyanın yapışması için iyi bir yüzey sağlar ve hoş bir yüzey oluşturur. Ayrıca belirlediğiniz reel rengi meydana çıkarmak için yardım edecektir. Ve şimdi boya ve astar tek bir kutuda birleştirildiğinde, bu aşaması atlamak için aslında bir mazeret yok. Astar Satın Alma Kılavuzu not: boya ve astar, daha evvela boyanmış yüzeylerde en iyi şekilde çalışır. Yepyeni alçıpan yahut ağaçtan ile çalışıyorsanız, geleneksel bir astar kullanın ve üstüne boyayın. Boya fırçanızı tamamıyla teneke kutuya batırmayın. Fırçayı yolun üçte birine batırın. Damlamayı ve çok çok boya israfını önleyeceksiniz. İkinci katınızı çok süratli bir şekilde boyarsanız, boyanın soyulmasına yahut görünür fırça darbelerine yol açabilir ve bütün sıkı çalışmanızı mahvedebilir. Katlar arasındaki kuruma zamanı ile ilgili olarak boya kutunuzdaki talimatları izleyin. Kuruma süresinden güvenilir değilseniz, 24 saat bekleyin.

Oyunuz
[Toplam: 6 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.