gömme spot lamba montajı

Gömme Spot Lamba Montajı Nasıl Yapılır?

Ev ve ofislerimizde dekoratif amaçlı aydınlatma uygulamaları kullanmaktayız. Günümüz dekorasyon trendlerini incelediğimizde öne çıkan aydınlatma sistemlerinden birisi olan Gömme Spot Lamba Montajı nasıl yapılır birlikte inceleyelim.

Gömme Spot Lamba Montajı

Gömme Spot Lamba Montajı uygulamaları, elektrik ve kesici delici alet kullanımı hakkında bilgi sahibi olmayı gerektirmektedir. Öyle ki montaj süreci bir dizi aşamadan oluşmaktadır. Bunlar arasında, tavanda delik açılması, elektrik tesisatının çekilmesi detaylar bulunmaktadır. Kullanılacak ekipmanlar arasında, kontrol kalemi, matkap, spot lamba, ampul gibi yapı malzemeleri bulunmaktadır.

Tadilat Dekorasyon Uygulamaları

Gömme led lambalı ışıklar size fonksiyonel fakat tavanda “gizli” ışıklandırma sağlar. Spot Lamba olarak da bilinen ışık türü, ambiyans, vazife aydınlatması yahut evinizin etrafındaki dekoru vurgulamak için kullanmak mümkün. Gömme armatürleri hem yeni inşaat esnasında üstelik tadilat esnasında monte edebilirsiniz. Bu rehber, gömme aydınlatmanın nasıl kurulacağını ve işi tamamlamak için hangi gömme ışıklandırma parçalarına gereksiniminiz olacağını detaylı olarak açıklamaktadır.

 • Odadaki duvar anahtarını “kapalı” ayarına getirin.
 • Ana sigorta yahut kesici kutusundaki odaya giden kuvveti kapatın. Sadece o oda için kuvveti kapatamazsanız, bütün ev için elektrik anahtarını kapatın.
 • Tellerden akan elektrik olmadığından iltimat etmek için bir voltaj test cihazı, elektrik denetim kalemi kullanın.
 • Elektrikle çalışmaktan rahatsızsanız, Gömme Spot Lamba Montajı için kendiniz uğraşmak yerine led lamba montajı için yetkin bir elektrik ustasını arayın.

Yeni yapı içerisinde gömme  led, spot ışık montajı yaparken, ilk plan ışık yerleştirme tadilat ister. Ardından, rastgele bir delik açmadan yahut kesmeden evvela plan edilen yerleri belirleyin.

 • Her açıklığın taslağını çizmek için gömme lambanız ile verilen kullanım, montaj klavuzunu inceleyin.
 • Deliklerin bir kirişle örtüşmediğinden iltimat etmek için bir saplama Bulucu kullanın.
 • Planlanan açıklığın ortasındaki tavanda 1/4 inçlik bir delik açın.
 • Gerekirse, tavan arasına gidin ve plan edilen açıklığın gerisinde Tel, boru yahut kanal olmadığından güvenilir olun.
 • Tavanın üstündeki alan bitmiş bir alan şayet, rastgele bir mani olup olmadığını denetim etmek için delikten bir giysi askısı yahut balık bandı takabilirsiniz.
 • Daha büyük deliği alçıpan testereyle mutlak ve bütün ışık yerlerini belirleyin.
 • Tavan boşluğunda olabilecek rastgele bir kabloyu takmamaya dikkat edin.
 • Gömme ışık muhafazasının çoğu modelinde, alçıpanın üstüne bastırarak kutuyu tavana kelepçeleyen dört klips yer alır.
 • Kutunun kutusunu deliğe kaydırın ve ardından flanşı tavana adamakıllı oturana kadar kutu gövdesini deliğe doğru itin.
 • Başparmağınızla, her bir klipsi, ışık fikstürünü tıklayana ve kelepçeleyene kadar yukarı ve dışa doğru itin.
 • Helezon yaylarınız varsa, her yayı teneke kutunun içindeki atanan deliğe bağlayın.
 • Bunu tamir etmek için, ardından hassas bir şekilde pozisyona mefruşat rehberi her bahar ve kanca çekin.
 • Çubuk yaylarınız varsa, her bir yayın her iki ucunu dahi atanan deliklere sıkın ve yerleştirin.
  Döşemeyi yerine itin.

Gömme Spot Lamba Montajı tamamlandıktan sonra, dilediğiniz renk ve ölçüde ampulleri kullanabilirsiniz. Sonrasında, elektrik şalterini kaldırıp deneme yapınız.

Tavan Vantilatörü Tamiri

Güvenlik açısından dikkatli olun: elektrik tesisatınızın kaldırabileceği led spot armatürler kullanarak toplam gücünü aşmayın. Örneğin, bu devredeki evvelki elektrik akımı değerleri beş 75 watt ampul kullandıysa, güvenilir bir watt toplam 375 watt’tır (5 x 75 = 375). Bu değerler üzerine çıkıp daha fazla akıma ihtiyaç duyarsanız, devrenin ne kadar yük alabileceğini elektrik ustalarına danışmanız gerekmektedir.

Gömme led spotların nasıl kurulacağını bilmek, evinizi isteğinize göre dekore etme özgürlüğü verir. Gömme lambalar, çok yönlü ve zariftir, bu dahi onları rastgele bir odaya kusursuz bir katkı sağlar. Gömme aydınlatmayı kurmak için bir cihaz yahut gereç açıklamak için yardım etmeye mı gereksiniminiz var? Tadilatin.com ustalarına, sorular sekmesinden danışabilirsiniz.

Gömme Spot Lamba Montajı Hakkında Sık Sorulan Sorular

Oyunuz
[Toplam: 3 Average: 5]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir