Küçük Oda Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Küçük Oda Dekorasyonu oldukça sancılı bir süreçtir, fakat ufak odaların daha iyi olduğunu pek çok sebebi bulunmaktadır: ufak alanlarda süslemek için daha kolay, düzenlemek pak ve kolay tutmak için daha kolay. Bu kolay ipuçları, bankayı kırmadan ufak bir odanın daha büyük görünmesini sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Küçük Oda Dekorasyonu

Küçük Oda Dekorasyonu

Ufak bazı iç mimari tasarım çalışmaları ile profesyonel dekoratör dokunuşları ile Küçük Oda Dekorasyonu yapmak düşündüğünüzden daha kolaydır. Renk teknikleri, mobilya planlama, ayna yerleştirme ve yaratıcı ışıklandırma tasarımı gözü kandırabilir ve iç mekanların aslında olmasından çok daha geniş görünmesini sağlayabilir.

Seramik Fayans Tadilatı Nasıl Yapılır?

Daha büyük olanın daha iyi olduğunu söylüyorlar, fakat ufak alanlar ile ilgili epey hususi bir şey olduğunu düşünüyoruz. Zorlukları olsa dahi (tüm eşyalarınızı nereye sığdıracağınız gibi), daha mühim Kare görüntüleri olan bir ev kadar açılmış ve davetkar olabilirler. Ve birkaç mükemmel delil ile, ufak bir alan aslında olmasından daha büyük görünebilir (ve hissedebilir) – ve size nasıl olduğunu gösteriyoruz. Evinizi nasıl daha geniş hissettireceğinizi merak ediyor musunuz? Profesyonellerden gelen bu 7 delil, küçük bir odanın daha büyük görünmesini nasıl sağlayacağınızı tam manasıyla öğretecek.

Küçük Oda Dekorasyonu yapılırken, orta tonlar bir odanın daha ufak görünmesini sağlayabilir, fakat parlayan beyazlar ve koyu koyu boya renkleri kullandığınızda, derinlik ve daha geniş bir alanın yanılsamasını yaratan karşıtlık yaratırsınız. (Kullandığımız boya renkleri burada listelenmiştir.)

küçük ofis dekorasyonu

Küçük bir kısmı çok çok şeye sahip olmaktan daha sıkışık hissettiren hiç bir şey yoktur. Koleksiyonları gözlerden ırak tutmanın, kapıların gerisinde, masa eteklerinde yahut raflarda organize etmenin yollarını öğrenin. Düzgün bir şekilde düzenlenmiş ve gözden ırak olan şeylerle, görünürdeki alan tertipli ve açılmış hissedecektir. Bir odanın kurulu bir odak noktası vasıtasıyla nasıl daha büyük görünmesini sağlayacağınızı öğrenin-gözün ilgisini çekecek bir alan yahut özellik. Yemek odasında, büyük ihtimalle masa budur.

Çimento Nedir?

Yatak odasında, yatak. Bu odak noktasını odanın yıldızı yapın. Mobilyaları, o alana odaklanacak şekilde düzenleyin ve dekoru odanın geri kalanında minimumda tutun (aksesuar miktarını sınırlayın). Bir vurgu duvarı ilave etmek, bir odayı daha büyük sezdirmek için olağanüstü bir yoldur. Blogumda gösterilen çiftlik evi banyo tadilatımız esnasında yaptığımız pekçok şeyden biri, tuvaletin arka kısmına kolay bir düzmece shiplap duvarı eklemekti. Göze derhal odaklanmak için enteresan bir yer sunarak, odanın epey ufak ebatı ile ilgili dikkatiniz dağılır ve size söyleyeyim…bu banyo küçüktür. Ayrıca renk şemasını aydınlattığımızı ve tuvaleti azıcık daha uzun olanla değiştirdiğimizi görebilirsiniz ,bu dahi odanın azıcık daha uzun hissetmesine yardımcı olur(tıpkı perdeleri Daha Yükseğe asmak gibi!).

Görebileceğiniz malzemeleri kullanarak, ötesindeki her şey daha uzakta görünecektir. Örneğin, ufak bir banyoda, opak bir cam duş kabinden kurtulun ve saydam, çerçevesiz bir duş kabini ile değiştirin. Oda tıpkı boyutta fakat daha büyük görünecek. Artık duşun arkasındaki duvara kadar her şeyi görebilirsiniz-yalnızca üç extra ayak olur, fakat ayrım acıklı. Masa tablaları için cam yahut lucite de kullanabilmeniz mümkün. Ahşap, taş yahut metalden yapılmış dayanıklı bir tabana sahip olan masanın etrafındaki alan, arkadaki manzarayı açacaktır. Şeffaf kumaşlar, ışığın pencere tedavilerinden, yatak eteklerinden ve masa örtülerinden geçmesine müsaade verir. Düz renklerden diğer bir şey istiyorsanız, manzarası kolay tutmak için yumuşak çiçek sarmaşıkları yahut kolay çizgiler bulun.

Küçük Oda Dekorasyonunda çok sayıda ufak biblo, dağınıklık gibi hissetme ve bir odanın daha ufak görünmesini sağlama eğilimindedir. Sehpalar, komodinler, şifoniyer üstleri ve yemek masaları üstünde vinyet şekillendirirken Üçgen kuralını ve simetriyi kullanın ve dekor gruplarını 3 yahut 5 öğeyle sınırlayın. Ancak evinizin her yüzeyinde dekor aksanlarına gereksiniminiz yoktur. Bir odanın “nefes almasına” müsaade verin. Daha çok vinyet biçimlendirme delil için bu gönderiye bakın yahut instagram Hikayelerimde bu hususta en mühim bir video görebilirsiniz. Küçük bir alanda hangi tonların iyi çalıştığını bilmek, en iyi boya rengini aramanızın başlangıç noktasıdır. Odanızın daha büyük görünmesini sağladığı için bir renk seçmek için çekici olmayın. Amacınız, ufak alanınızın olağanüstü görünmesini gerçekleştiren bir boya rengi bulmaktır. Boya renk olasılıklarına bakarken hatırlanması gereken en mühim şey budur.

boya renk seçimi

Ufak alanlar dekore edilirken, sevdiğiniz bir rengin geniş bir görünüş yaratmak için en iyi seçim olamayacağı doğrudur, fakat odada yürürken renkten sevinç duymuyorsanız, ne kadar büyük göründüğü mühim değildir. Eğer oda elverişli gölge ayarlamak gerekebilir aklınızda en sevdiği boya rengi, fakat tamamıyla vazgeçmek mecburiyetinde manasına gelmez. Gerçekten sevdiğiniz boya rengini kullanmanın bir yolunu bulamıyorsanız, en sevdiğiniz renkle nötr duvarları sakınmadan vurgu olarak kullanmayı tecrübe edinin. Yukarı ve aşağı yahut her yerde olsun, bir odanın yüksekliğini yahut genişliğini vurgulamak, bir kısmı daha geniş sezdirmek için diğer bir numaradır. Yüksek tavanlı bir odanız varsa, uzun bir kitaplık, dikey zanaat eseri yahut ince bir kolye ışık fikstürü ile dikey alana odaklanın ve genişlik hissini artıracaksınız. Alt tavanlı geniş bir oda, alanın yatay yönlerini (yatay paneller yahut şeritler gibi) vurgulamaktan yararlanacaktır. Ayrıca gözünüzü hareket ettirir ve daha çok alan yanılsaması yaratır.

Ev Tadilatı Nasıl Yapılır? | Komple Ev Tadilatı Rehberi

Bazen ufak bir alanda, daha büyük görünmek için daha ufak düşünmek Zorundasınız. Bu sebeple, mobilya söz hususu olduğunda, kanepenizin, sehpanızın yahut yemek masanızın boyutunu küçültmek, ufak bir odayı orantılı ve (tahmin ettiniz) daha büyük hissettirebilir! Loveseats yahut daire büyüklüğünde kanepeler, yuvarlak yemek masaları ve kolsuz yan Sandalyeler, her şeyi doğru boyutta tutmak için iyi seçeneklerdir. Doğru mobilyaları kullanmak, bir odanın daha büyük görünmesini sağlamanın mühim bir yoludur. Birincisi, sehpa, kanepe yahut depolama çekmeceli bir yatak olarak kullanılabilen bir sandık gibi çok fonksiyonlu mobilyalar kullanın. Genişletilebilir yemek masaları, katlanır masalar ve gereksiniminiz olmadığında gizlenebilen analıkızlı masaları dahi iyi seçimlerdir. Duvar aynaları ilaveten odanın ebatının görünümünü artırın. Görüntü yansıtmak değil yalnızca, ışık ve renk yansıtır. Biraz yürekli ol! Tüm duvarı yansıtmak için ayna karoları kullanın. Odanızın ebatı iki katına çıkacak gibi görünüyor.

küçük ev mobilyası
Küçük bir alana çok çok mobilya parçası koymayın. Bir sevda koltuğu, odanın büyüklüğüne ve şekline tabi olarak tam ebatlı bir kanepeden daha iyi çalışabilir. İki orta boy sandalye yahut iki ufak ağaçtan sandalye ekleyin. Sandalyeleri duvara daha yakın yerleştirin ve ilave oturma gerektiğinde bunları alana çekin. Duvarlara resim yahut baskı ekleyin. Büyük bir resim, bir grup ufak resimden daha iyi çalışır.
Bir odanın resim dengesi de önemlidir. Büyük, parlayan renkli bir personel bir odayı boğabilir ve alanın görünümünü azaltabilir.
Bir yemek, kahve yahut sehpa olsun, cam yahut saydam bir masa, açılmış ve boş bir alanın görünümünü koruyacaktır.

Uzun ve hantal mobilyaların kıymetli yer kaplayabileceğini unutmamalısınız. Açık kolları ve açılmış bacakları olan bir kanepe ve Sandalyeler seçin. Bu, ışığın mobilyaların altına süzülmesini sağlar ve odanın daha ferah görünmesini sağlar. Yeni boya renginize karar vermeden evvela, yaşayabileceğiniz bir renk seçtiğinizden güvenilir olun. Yeni bir yüreksiz, parlayan renk bulduysanız, yalnızca modaya elverişli olduğu için seçmeyin. Benzer bir gölgede, fakat bir süre rahatlıkla yaşayabileceğiniz bir renkte bir boya rengi bulun. Parlak renkler, düzmece boyama ve çizgilerin beraberinde, birkaç sene sonra yorucu olur. Vurgu duvarları boyalı mobilyalar ve Ev Aksesuarları, hususi renkleri kullanmanın şık bir yoludur, fakat ufak alanınızda yeni bir görünüş için hazırsanız kolaylıkla ayarlanabilir.

Oyunuz
[Toplam: 3 Average: 5]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir