lake mutfak dolabı modelleri

Mutfak Dolabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Mutfak Dolabı Seçimi evlerimiz için oldukça önemli bir konudur. Dolap kapaklarını mutfağımızın ana odağına açılan pencere olarak düşünmek doğru olacaktır. Dolap satın alırken, hayat tarzınız ve sahip olunan malzemeler, dolap kapaklarınızın görünümünü yönlendirecek ve etkileyecektir.

Laminat Parke Fiyatları | Parke Yenileme Maliyetleri

dolap malzeme seçimi

Mutfak Dolabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Yükseltilmiş çerçevesi ve keskin kenarları ile geleneksel Shaker tipi kapıyı seviyor musunuz? Veya şık bir düz ön modern panel? Çocuklarınız bütün gün yapışkan parmaklarla kapıları açıp kapatıyor mu? Yoksa mutfağınız, dostlarınızı ve ailenizi görüşme eder iken tertipli görünmesini dilediğiniz, evinizin eğlence merkezi mi?

Çoğu vakit, kapı düz bir panel, yükseltilmiş bir panel yahut bir mefruşat ön panelidir. Fark ne?
Yükseltilmiş bir panel, yükseltilmiş dikdörtgen şekilli bir merkeze sahiptir ve onu çevreleyen yüzey girintilidir ve çerçeve gibi bir görünüş oluşturur. Yükseltilmiş merkez, meyilli bir kıyı ve / yahut kemerli bir üst bölüm gibi, antik dolap gibi geleneksel bir görünüş gerçekleştiren başka detaylarla çevrelenebilir. Bu stil, üç ebatlı nitelikleri canlandıran boyalı yahut lekelenmiş yüzeylerle hoş görünüyor.

mdf dolap modelleri

Düz panel de üç boyutludur, fakat orta panel girintilidir (yine de düzdür) ve iki doğrudan (her iki tarafta doğrusal paneller) ve iki ray (üstte ve altta paneller) ile çerçevelenmiştir. Bu yapı yalnızca dekoratif değildir. Değişken sıcaklıklar ve rutubet ile kapı şeklini durağan tutmak için geliştirildi (yüzlerce sene önce!). Popüler misaller Shaker ve Craftsman tarzıdır. Ayrıca, orta panelin bir kısmını yahut tamamını (reel bölünmüş bir ışık penceresi gibi) değiştiren bir cam ilave yahut bir ülke yahut yazlık efekti için bir boncuk tahtası orta paneliyle birtakım ilave varyasyonlar dahi bulabilirsiniz.

Bir mefruşat önü tek parça malzemeden yapılmıştır – masif parke, MDF yahut ağaçtan kaplama. Kiri yakalamak için köşeleri yahut girintileri olmayan tek bir yüzey olmasından, bir bezle dokunarak hijyenikliği kolaydır.

Ahşaba sıcak mısınız yoksa parıltılı ak bir mutfak mı daha çok hasret duyuyorsunuz? Bütçe, üst seviye ve gösterişli dolaplarda çok türlü görünümler bulabilirsiniz. Malzeme ne kadar nadir olursa – düşünün, masif ağaçtan – bedel etiketi o kadar büyük olur. En düşük fiyattan en yüksek fiyata malzemeler için süratli bir kılavuz.

Mutfak Tadilat Fiyatları | Komple Mutfak Yenileme

mutfak dolabı modelleri

MDF yahut orta yoğunluklu sunta, yüksek basınç ve sıcaklık altında, ağaçtan lifleri ağaç sakızı bağlayıcıyla birleştirerek kapı panelleri ve dolap kutusu yaratarak üretilir. Bu tür malzemeler, ağaçtan yan ürünlerinden verimli bir şekilde üretilebildiğinden, karakteristik olarak stok dolaplarının malzemesidir. Boyamak iyi sürer. Üreticiler, boyanın üstüne yapmak için değişik perdah seçenekleri sunacak, böylelikle pay senedi fiyatı için hususi bir görünüş elde edebileceksiniz.

Renk Seçimi

Thermafoil, termal olarak yapıştırılmış ve MDF’ye vakumla kapatılmış, çizilmeye karşı sağlam bir yüzeydir. Stok kategorisinde bir seçenektir ve bakımı basit olduğu için mutfağın önemli miktarda etkinlik gördüğü bir hayat tipi için harikadır. Renk seçimi ak yahut keten ile sınırlıdır.

Laminat tezgahlarda yaygındır. Laminat dolaplarla, paneli meydana getirmek için bir yonga levha yahut MDF göbeğine kaynaştırılmış hala reçineyle doyurulmuş matbu bir kağıttır (genellikle ahşabın yüksek çözünürlüklü fotoğrafik bir temsili). Bu öneri, stok kategorisinde mevcuttur.

mutfak dolabı seçimi
Kaplama dolaplar, masif ağaçtan fiyatından daha ucuza reel ağaçtan kapı panellerine sahiptir. Buradaki ağaçtan yüzey çeyrek inçten daha azdır ve stabilite için bir MDF panelinin çevresine sarılmıştır – yüksek nemli alanlar için iyidir. Buradaki risk şudur ki, ağaçtan yontulmuş yahut çürütülmüşse, sentetik çekirdeği fark edeceksiniz ve tatmin edici bir şekilde onarım edilemeyecektir; fakat, dolaplarınız çok çok zor kullanım görmüyorsa bu, stok kategorisinde elverişli fiyatlı bir seçenektir. Masif ağaçtan, dolap kapakları için yüksek nitelikli yahut gösterişli kategoridir. Her panel, işlendiği ağaç gibi benzersizdir. Buradaki büyük karar, hangi tür odun olduğudur. En süregelen olanları meşe, akçaağaç, ceviz ve kirazdır. Hepsi naturel güzelliğe sahip sert ağaçlardır ve tümü leke alır yahut iyi boyar. Doğal renkleri ve damarları, bilhassa ceviz ve kirazları ile ödüllendirilen ahşaplar boyanmamalıdır.

Tadilat Maliyeti Hesaplama Araçları

Akçaağaç çok sert bir ağaçtır ve meşeden daha ince damarlıdır, bu nedenle boya ve / yahut perdah için kusursuz bir pürüzsüzlük istiyorsanız iyi bir seçimdir. Net bir yüzeyle modern bir biçim alır ve daha derin bir lekeyle daha geleneksel duruma gelir.
Huş ağacı ve dişbudak, daha besbelli taneli mutfak dolapları için iyi olan sağlam sert ağaçlardır. Büyükannenizin günlerinden çamı hatırlayabilirsiniz. Bu klasiği hala bulabilirsiniz ve budaklı tahılının kırsal bir çekiciliği vardır, fakat en yumuşak ağaçlardan biri olarak başka türlere göre daha basit çökecektir.

Oyunuz
[Toplam: 3 Average: 5]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir