Ev Tadilatı, Yapı Malzemeleri

Seramik Fayans Tadilatı Nasıl Yapılır?

Banyo, teras, balkon gibi ıslak hacimli alanlarda kullanılan yapı malzemelerinden birisi olan Seramik Fayans Tadilatı nasıl yapılmalı, tamir edilirken nelere dikkat edilmeli birlikte öğrenelim.

Seramik Fayans Tadilatı Nasıl Yapılır?

Islak hacimli, banyo, mutfak gibi alanlarda ortaya çıkan büyük problemler durumuna gelmeden evvela şimdi ufak onarımlar yapın. Seramik fayans. Fonksiyonel, sağlam ve hoş. Ancak bir süre sonra, fayans zeminleriniz, duvarlarınız yahut tezgahlarınız büyük ihtimalle yeniyken muhtemel epey hoş görünmüyor. Bazı fayanslar çatlamış, kırılmış yahut üstelik noksan olabilir.

Seramik Fayans Tadilatı

Çimento Nedir?

Peki, bu yeni manzarası tekrar yaratmak için ne yapabilirsiniz? Her şeyi sökebilir ve yeni bir fayans ile yeniden başlayabilirsiniz, fakat bu pahalıdır. Daha basit ve çok daha elverişli fiyatlı bir seçenek için, bu karo problemleri ve baş ağrıları ile nasıl kafaya çıkacağınızı öğrenmek için bu seramik fayans tamirat kılavuzunu izleyin. Çirkin olmanın beraberinde, çatlamış yer seramiği, nemin alt zemine ulaşmasına müsaade verebilecek bir genişlik oluşturur. Banyo gibi nemli alanlarda, çatlamış seramik fayansı tadilatı, su hasarı tehlikesini kısmak için sonrasında değil, daha er yapılmalıdır. Çatlak yahut kırık seramik karoların nasıl değiştirileceği, karoların nasıl tekrar döşeneceği ve daha fazlası ile ilgili yetkin adım adım tavsiyeler. Diyagramlar içerir. Seramik fayanslarda yaşanan ilgili problemlerin fazlası lekelenmiş yahut çatlamış harç yahut çatlamış yahut kırık fayanslarla alakalıdır.

Sadece bir çatlağı kapatmanız gerekiyorsa, tavan karoları üzerindeki bölüme atlayın. Başlamadan evvela, araçlarınızı toplayın. Çalışırken ve ardından çok kalıntıları süpürmek için bir çekiç ve keski, koruyucu gözlük, eldiven, uzun kollu bir gömlek ve bir fırça yahut süpürgeye gereksiniminiz olacaktır. Bir çekiç ve keski kullanarak kiremit etrafındaki harcı çıkarın. Kendinizi toz ve kalıntılardan ırak tutmak için koruyucu gözlük, eldiven ve uzun kollu bir gömlek giyin.
Döşemeyi çıkarın. Döşemenizin ne kadar erişilebilir olduğuna tabi olarak, kırmanız (matkap, çekiç ve keski kullanın) ve yeni bir adet takmanız gerekebilir. Döşemeyi alttaki gibi serbest bırakarak korumayı tecrübe edinebilirsiniz: keskinizi bir köşenin altına sokun ve döşemeyi çıkarmak için çekiçle dikkatlice kullanın. İşlemi başka köşelerde ve erişilebilir kenarlar süresince tekrarlayın; bir alana odaklanmak çatlaklara niçin olabilir.

Şıngıl Çatı Tadilatı Nasıl Yapılır?

Başlamadan evvela, seviyenizi, azıcık harç ve bir mala toplayın ve eldivenlerinizi ve emniyet gözlüklerinizi hatırlayın. Kuru-fayansı takın. Döşemenin etrafındakilerden daha az oturduğundan iltimat etmek için bir düzey kullanın; döşemeyi yerleştirmeden evvela hala harç eklemeniz gerekir. Bir mala ile boşluğa harç uygulayın. Ekstra yapışma için seramik fayansın arka kısmına dahi uygulayın. Başlığı ekleyin. Tüm köşelerin hizalandığından ve döşemenizin düz olmasından güvenilir olun. Kurumadan çok harcı çıkarın. Harç ayarlamak müsaade. Bir mala yahut harç aleti kullanarak derzlere yeni harç sürün ve fazlalığı çıkarın. Harç Seramik Fayans üstünde kurumadan evvela fazlalığı bir sünger ve ıslak suyla temizleyin. Derzleri elverişli dolgu macunu ile kapatın.

seramik fayans tamiri

Önceden karıştırılmış bir harç/yapıştırıcı kullanın yahut harcı fıstık ezmesi kıvamına getirin ve fayansı çevreleyen oluklara bastırmak için plastik bir macun bıçağının ucunu kullanın. Ayrıca, döşemenin çıkarılması esnasında hasar gören harç alanlarını doldurun. Bu kadar ufak bir iş için, parmak ucunuzu kiremit kenarlarıyla hizalamak için harç yumuşatma aracı olarak kullanın. Harcı kiremit kenarlarıyla dahi pürüzsüzleştirmek ve fazlalığı silmek için nemli bir sünger kullanın.

Tadilat Dekorasyon Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Harç sertleştikçe onarımı birkaç gün süresince neme maruz bırakmaktan kaçının. Yaklaşık bir hafta sonra, nemden güvenliğini sağlamak için yeni harç üstüne harç sızdırmazlık maddesi uygulayın. Uzun zamanlı koruma için, kiremit yüzeylerinin etrafındaki derzleri temizlemek ve kapamak için birkaç saat daha bekleyin. Bu bölüm, daha çok hasarı önlemek için ufak talaşların ve çatlakların nasıl kapatılacağını anlatır. Yüzeyleri hazırlayın. Mühürlemek dilediğiniz bütün yüzeylerin pak ve kuru olmasından güvenilir olun. Uygulama. Bir talaşı/çatlağı kapamak ve daha çok hasarı önlemek için, sızdırmazlık maddenizi boşluğa uygulayın ve fazlalığı silin. Temizlemek. Aplikatörünüzü temizleyin ve keskin bir bıçak, aseton yahut kaynar su kullanarak çok sızdırmazlık maddesini seramik fayansınızdan çıkarın.

Oyunuz
[Toplam: 5 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.