Şıngıl Çatı Tadilatı Nasıl Yapılır?

Şıngıl Çatı, Asfalt bazlı, shingle malzeme ile %33 meyil den çok olan çatılarda sarfedilen bir çatı kaplama malzemesidir. Zaman içerisinde hava şartları ve farklı etmenler sonucu yıpranan çatıların tadilat edilmesi gerekmektedir. Şıngıl çatı tadilatı nasıl yapılır birlikte inceleyelim.

Tadilat Dekorasyon Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şıngıl Çatı Tadilatı Nasıl Yapılır?

şıngıl çatı tadilatı nasıl yapılır
Şıngıl Çatı Tadilatı Nasıl Yapılır?

Bu, yalnızca bir gözetleme Çubuğu, bir maket bıçağı, bir çekiç ve çivi kullanarak, ağır hasar görmüş bir asfalt kiremitini değişiklik yapmak için yetkin bir adım adım kılavuzdur. Şıngıl Çatı Tadilatı Nasıl Yapılır konusu dikkat gerektiren bir tadilat işidir. Bir asfalt zona kolay onarımın ötesinde olduğunda, onu değişiklik yapmak en iyisidir. Asfalt zona değişiklik yapmak kıyaslayarak basittir, fakat çatı tipiniz için tam bir yedek yoksa tamirat ağrıyan bir başparmak gibi yapışabilir.

Mutfak Dolabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Bir çatı satıcısını yahut ev geliştirme merkezini görüşme ettiğinizde, iyi bir eşleşme bulmanıza yardımcı olmak için ufak, kırık bir kiremit parçasını yanınıza alın. (Evinizin çatısında tamirat için birkaç zona gizlemek için para ödüyor.) Hasarlı bir çatının türlü neticeleri vardır: gelişigüzel anlamda, eviniz savsaklama edilmiş gözüküyor. Daha mühim bir anlamda, su ezkaza tavan arasına sızmaya başlayabilir. Sonuç olarak, hasar görmüş izolasyon ve kalıp büyümesi ile sonuçlanabilir. Ek olarak, şıngıl çatılar prefabrik evler ve bungalov evlerde de kullanılmaktadır.

Bazen hasar o kadar küçüktür ki, ilk kere ne vakit gerçekleştiğini dahi ayrım etmeyebilirsiniz (bu, çatının tertipli bakımını planlamanın bu kadar mühim olmasının nedenlerinden biridir). Diğer vakitlerde, evinizin etrafındaki türlü noktalarda hasar görmüş asfalt yahut noksan zona ayrım edebilirsiniz. Onları kendiniz değişiklik yapmak için yapabileceğiniz bir şey var mı?

şıngıl çatı firmaları
Şıngıl Çatı Tadilatı Nasıl Yapılır?

Uygun bir yedek bulamıyorsanız ve tamirat çatının epey görünür bir kısmındaysa, çatının gizli bir kısmından yedek bir kiremit çalmayı ve bunu yeni yedek kiremit ile değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Açıkçası, bu azıcık daha çok iş gerektirir, fakat çabaya kıymet olabilir. Hasarlı bir şıngıl çatı tadilatını yaparken şu adımları izleyebilirsiniz: İki zona direkt olarak hasar görmüş olandan hafiften kaldırmak için düz bir prybar kullanın.

Gözetleme çubuğunu her bir kiremit uzunluğu süresince kaydırarak zona tutan kara, kendinden sızdırmazlık şeridini kırın. Zona tırnaklarını kaldırın ve hasar görmüş zona ve zona direkt olarak üstünde tutan tırnakları dikkatlice kaldırın . 3 hasar görmüş kiremit dışarı kaydırın. Hala tek parça durumunda şayet, değiştirmeyi boyutlandırmak için üzerine asın. Sırtlardan hafif hasar görmüş bir kiremit çıkarmayın; bunun yerine, sahip olunan kiremitin her köşesini yerine çivileyin ve yenisiyle örtün.

Aynı şekilde, bir sırt yahut kalça kiremiti hasar görürse, her köşeyi çatı çivileri ile çivileyin ve bu kiremitin altını çatı çimentosu ile kapladıktan sonra üzerine ikinci bir kiremit uygulayın. Köşeleri çivileyin ve çatı çivilerini asfalt çatı çimentosu ile örtün. Asfalt çatı kiremitlerini kendiniz değişiklik yapmak yeteneklerinizin ötesindeyse, çatı tadilatı firmaları ile iletişime geçebilirsiniz. Maket bıçağıyla, yedek kiremitin üst köşelerinden ufak azıcık mutlak ve sonrasında kiremit kiremitini sahip olunan kiremitlerin altındaki konuma kaydırın, çatı keçesini yırtmamaya dikkat edin. Galvanizli çatı çivi ile yerde yeni shingle Çivi, bu nailheads yerleştirilen, yukarıdaki şıngıl çatı altında bir prybar karşı vuruş. Çivileri asfalt çatı çimentosu ile örtün ve geri yapıştırmaya yardımcı olmak için geri katladığınız tırnakların altına azıcık daha çimento sürün.

Oyunuz
[Toplam: 5 Average: 5]

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir